Muž, 55 let. Má stresovou práci, pracuje více než deset hodin, především psychicky, ale má i fyzickou zátěž,  v tomto režimu pracuje již  více let. Trpí bolestí, zejména v bederní oblasti a občas i krční. S ničím se neléčí, léky trvale žádné nebere.

Začal užívat Fyzio 2x denně 6 kapek, užíval jeden měsíc.

Po několik dnech konstatuje, že se cítí v neobvykle dobré náladě na to, že je pondělí. Když užívá kapky, cítí několik minut divnou pachuť v ústech a mírně i lechtání v krku. Po týdnu užívání zjišťuje, že jej vůbec nebolí záda, a to i přes i velkou fyzickou námahu v práci ( přenášení břemen). Celkově po prvním týdnu má pocit větší pohody a lépe spí.

Ve druhém týdnu se ujišťuje, že spí nezvykle tvrdě a budí se odpočatý, přesto, že občas ponocuje a pracuje dlouho do noci na počítači. Záda se opět ozvala, ale zmizelo brnění v jedné dolní končetině, které již považoval za chronické.  Ve třetím týdnu pozoruje mírnou zácpu, bolest zad necítí, překvapivě si uvědomuje, že vše venku kvete a on ještě nemá žádné příznaky pylové alergie, tak jako každý rok. Pociťuje jen mírné lechtání v hrdle.  Stále se cítí být v pohodě a celkově lépe spí. Ve čtvrtém týdnu se objevila mírná bolest v oblasti krční páteře, ale během jednoho dne zmizela.

Celkově hodnotí celý měsíc jako pohodový, s prohloubeným spánkem, s jen velmi nárazovou bolestí zad a překvapivým vymizením alergických příznaků, které se dříve objevovaly každý rok.

MUDr. Zuzana Škodová

Praktická lékařka
Praha březen květen 2016